Enefit Greeni taastuvelektri toodang kasvas juulis aastaga 30%

Enefit Greeni taastuvelektri toodang kasvas juulis aastaga 30%

Eesti Energia taastuvenergia ettevõte Enefit Green tootis juulis 84 gigavatt-tundi (GWh) elektrit, suurendades aastaga toodangut 30 protsenti. Juulis 2019 ulatus Enefit Greeni taastuvelektri toodang 64 gigavatt-tunnini.

Võrdluseks, 84 gigavatt-tunnist elektrist jaguks aastaks ajaks ligi 30 000 keskmise tarbimisega majapidamise elektrivajaduse katmiseks.

Enamiku ehk 70 gigavatt-tundi juuli taastuvelektri toodangust tootsid Enefit Greeni Eestis ja Leedus asuvad tuulepargid.

Enefit Greeni juhatuse esimehe Aavo Kärmase sõnul head toodangut näidanud ka ettevõtte päikesepargid. „Käesolevad suvekuud on olnud keskmisest tuulisemad, tänu millele võib ka juuli tuuleenergia toodanguga väga rahule jääda. Samas on tänu Enefit Greeni mitmekesisele tootmisportfellile tagatud taastuvenergia tootmine ka siis, kui tuul ei puhu, aga päike paistab,“ kommenteeris Kärmas.

Juulikuu 84 gigavatt-tunnises toodangutulemuses sisalduvad Eesti ja Leedu tuuleparkide, Eestis ja Poolas asuvate päikeseparkide, Iru, Paide, Valka ja Broceni koostootmisjaamade, Keila-Joa hüdroelektrijaama ning Ruhnu taastuvenergialahenduse toodangumahud.

Kuna hetkel pole küttehooaeg, siis ulatus Enefit Greeni soojatoodang Iru, Paide ja Valka koostootmisjaamadest juulikuus 6 gigavatt-tunnini.

Taastuvenergia toodangu suurenemine aitab kaasa Eesti Energia kontserni strateegilisele eesmärgile toota 2024. aastal 43 protsenti elektrist ja soojusest taastuvatest allikatest.

Enefit Green on Eesti Energia kontserni kuuluv taastuvenergia ettevõte, millele kuuluvad neljal turul – Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas kokku 20 tuuleparki, 4 koostootmisjaama, 36 päikeseelektrijaama, pelletitehas ja hüdroelektrijaam.