Purtse tuulepargi kõik viis tuulikut on esimese elektri võrku andnud

Purtse tuulepargi kõik viis tuulikut on esimese elektri võrku andnud

Enefit Greeni Purtse tuulepark alustas osalist tootmist ja kõik viis tuulikut on esimese elektri edukalt võrku andnud.

Enefit Greeni tuuleenergia valdkonnajuht Lauri Ulmi sõnul alustatakse uutes tuuleparkides elektri tootmist esimesel võimalusel. „Purtse tuulikute aktiivne seadistamine ja testimine jätkub veel järgnevate kuude jooksul enne kui park täielikult valmis saab. Kuigi osalise koormusega, annavad tuulikud samal ajal aga juba toodangut ning see jõuab ka tarbijateni,“ ütles ta.

Ulmi sõnul pingutab ettevõte selle nimel, et elektritootmist kiiresti suurendada. „Mida rohkem tuuleenergiat toodetakse, seda soodsam on elekter tarbija jaoks. Seetõttu on Eestisse ja lähiriikidesse rajatavad tuule- ja päikesepargid kõige mõjusam viis kuidas elektri hind alla tuua,“ kirjeldas ta.

Lüganuse vallas paiknev Purtse tuulepark on üle aastate esimene, mis Eestisse kerkib. Viie tuulikuga tuulepargi toodang katab 14 000 kodu aastase elektrivajaduse.

Tuulepargi kõrvale rajatakse ka 32-megavatise võimsusega päikesepark, kus käib praegu aktiivne töö, et kevadel tootmist alustada.

Enefit Green ehitab kokku kuut uut tuuleparki ja kõige kaugemal ongi tööd Purtses. Esimese elektri on võrku andnud ka 43 megavatine Šilale II tuulepark, kus tootmist on alustanud 11 tuulikut 12st. Oluliselt suuremas, 75-megatises Akmene tuulepargis on esimesed tuulikud samuti elektri tootmiseni jõudnud. Põhja-Soome rajatavas 72-megavatises Tolpanvaara tuulepargis on lõppenud vundamenditööd ja tuulikute paigaldamine algab teises kvartalis.

Tänavu alustas Enefit Green kahe uue tuulepargi rajamist. Eesti suurima Sopi-Tootsi tuulepargi alal käivad praegu maaparanduse rekonstrueerimise tööd. Leetu rajatava 80-megavatise Kelme I tuulepargi alal on eeltööd samuti alanud.

Vaata Enefit Greeni uute tuuleparkide ehitusvideoid:

Purtse tuulikuosade Paldiski sadamasse jõudmisest kuni tuuliku püstitamiseni: Purtse tuulepargi ehitus.

Aegvõte: Purtse tuulepargi vundamendi rajamisest.

Vaata videot Tolpanvaara tuulepargi ehitusest.

Vaata videot Šilale II tuulikute püstitamisest.

Vaata videot Šilale II tuulepargi ehitusplatsilt.

Šilale II esimene elekter: Enefit Green’s Šilale II wind farm on the week of first electricity to the grid.