Ehitusjärgus Akmene tuulepargis kukkus ümber tuulik

Ehitusjärgus Akmene tuulepargis kukkus ümber tuulik

Teisipäeva, 2. mai pärastlõunal sai Enefit Green info, et ehitusjärgus Akmene tuulepargis Leedus on ümber kukkunud üks tuulik. Õnnetuses keegi vigastada ei saanud.

Praeguste andmete kohaselt juhtus intsident 2. mail kella 16 paiku, kui tuuliku torn teadmata põhjusel paindus ja tuulegeneraatori gondel vajus vastu maad. Kedagi sel hetkel tuulikus ega selle läheduses ei olnud ja inimesed juhtumis kannatada ei saanud.

Enefit Greeni Leedu maajuhi juhi Donatas Celečiuse sõnul on nii töötavate kui ka ehitusjärgus tuuleparkide ohutus ettevõtte jaoks esmatähtis. „Intsidendi põhjuste väljaselgitamisega tegeletakse ja teeme koostööd kõigi ametiasutustega. Viime ka ise koos tuulikute tootja General Electricuga läbi sisemise uurimise, et selgitada välja kõik võimalikud riskid ja ohud, mida arvesse võtta, et tulevikus sarnaseid õnnetusi ei juhtuks,“ ütles ta.

Koha peal käisid olukorda hindamas ka päästeameti ja politsei esindajad. Kuna tuulik ei ole täielikult kokku varisenud, on selle ümber kehtestatud ohuala.

Akmene tuulepargis on kõigi tuulikute töö praegu peatatud. Kokku kukkunud tuulik on täielikult välja lülitatud ja olukorda jälgitakse.

Akmene 75-megavatine tuulepark on üks Enefit Greeni kolmest ehituses tuulepargist Leedus. See koosneb 14 tuulikust, mille tootja ja tarnija on General Electric. Tuulepark hakkab aastas tootma ca 258 gigavatt-tundi rohelist elektrit. Akmene tuulepargi ehitus algas 2022. aasta veebruaris. Osaline elektritootmine algas seal sel aastal.