Enefit Green võttis tuuleparkide rajamiseks 130 miljonit eurot laenu

Enefit Green võttis tuuleparkide rajamiseks 130 miljonit eurot laenu

Läänemere regiooni üks juhtivatest taastuvenergia tootjatest Enefit Green sõlmis 130 miljoni euro ulatuses investeerimis- ja likviidsuslaenu lepinguid SEB ja OP pangaga. Laenuga rahastatakse uute tuuleparkide arendamist.

Enefit Greeni finantsjuhi Veiko Räime sõnul tugevdavad värsked laenud veelgi ettevõtte likviidsuspuhvrit ja finantspaindlikkust. „Tänu koostööle regiooni juhtivate pankadega saame realiseerida Enefit Greeni kasvustrateegiat ning rahastada investeeringuid meie uutesse süsinikuneutraalset elektrit tootvatesse tuuleparkidesse. Roheline elekter jõuab turule esimesena ja nälg selle järele on väga suur,“ kommenteeris Räim. Uued tagatiseta laenulepingud näevad ette kolme- kuni seitsmeaastast krediidilimiiti.

„SEB-l on hea meel võimendada keskkonnasäästlike projektide kasvu ja teostust. Meie ambitsioon on olla juhtiv taastuvenergeetika finantseerija Põhja- ja Baltimaades. Rõõm on olla Enefit Green’i finantseerimispartner, toetades ettevõtte kasvuplaane. Enefit Greeni näol on tegemist siinse piirkonna ühe juhtiva taastuvenergia tootjaga, kes näeb selles energeetikavaldkonnas pikka strateegilist perspektiivi nii enda ettevõtte kui ka Eesti riigi jaoks laiemalt,“ ütles SEB Balti divisjoni korporatiivpanganduse juht Anders Larsson.

„Enefit Greeni investeeringud taastuvenergiasse ja OP väärtused ning eesmärgid rohelisema keskkonna ja ühiskonna arenguks sobivad väga hästi kokku. Meil on hea meel olla osa Enefit Greeni investeeringutest Eesti rohelisse tulevikku,” ütles OP panga Eesti üksuse juht Hannes Kaadu.

Eesti Energia tütarettevõte Enefit Green on üks juhtivatest ja mitmekülgsematest taastuvenergia tootjatest Läänemere piirkonnas. Ettevõttele kuuluvad nelja turul – Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas – kokku 22 tuuleparki, 38 päikeseelektrijaama, 4 koostootmisjaama, pelletitehas ja hüdroelektrijaam. 2020. aastal tootis ettevõte kokku 1,35 teravatt-tundi (TWh) elektrit.

SEB on juhtiv Põhjamaade finantsteenuste grupp, mis pakub Rootsis ja Balti riikides laia valikut finantsteenuseid ja finantsnõustamist.

OP on Soome juhtiv pangandusgrupp, mis pakub pangateenuseid korporatiivklientidele ka kõigis Balti riikides.