Enefit Green langetab Paides toasooja hinda

Enefit Green langetab Paides toasooja hinda

Konkurentsiamet kinnitas Enefit Greeni taotluse soojuse piirhinna langetamiseks Paide linnas. 1. maist on Paides toasooja hind 82,93 eurot megavatt-tunni eest.

Enefit Greeni juhatuse liige Innar Kaasik ütles, et hinnalangus tuleneb koostootmisjaama kütmiseks vajaliku hakkepuidu odavnemisest. „Enefit Green on Paide koostootmisjaama efektiivsust suurendanud nii digitaalsete kui tehniliste lahendustega. Toasooja hinnas on peamine roll just hakkepuidul ja kui selle hind langeb, siis saame ka klientidele soodsamaid tingimusi pakkuda,“ kommenteerib Kaasik.

Alates 1. maist 2023 kehtib Paides uus soojuse piirhind 82,93 eurot megavatt-tunni eest (senise 96,16 eurot megavatt-tunni asemel), millele lisandub käibemaks. Tarbijale tähendab see 13,7 protsendist hinnalangust.

Soojuse hinda reguleerib Eestis kaugkütteseadus ning Paide võrgupiirkonnale müüdava soojuse piirhind kujuneb kulupõhise valemi alusel. Piirhinna valemi kinnitab ja soojuse piirhinna kulupõhisust kontrollib Konkurentsiamet.

Eestis on kokku ligi 200 kaugkütte piirkonda. Kaugkütteettevõtete tegevus ja teenuse hind on Konkurentsiameti järelevalve all. Eestis reguleerib soojuse hinda kaugkütteseadus ning Paide võrgupiirkonnale müüdava soojuse piirhind kujuneb kulupõhise valemi alusel. Piirhinna valemi kinnitab ja soojuse piirhinna kulupõhisust kontrollib Konkurentsiamet.

Enefit Green AS on Eesti Energia kontserni kuuluv taastuvenergiaettevõte, mille aktsiad on noteeritud NASDAQ Tallinna börsil. Ettevõttele kuulub neljal turul – Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas – kokku 22 tuuleparki, 38 päikeseelektrijaama, 4 koostootmisjaama, pelletitehas ja hüdroelektrijaam.