Enefit Green kaasas seni suurimas mahus laenuraha

Enefit Green kaasas seni suurimas mahus laenuraha

Täna, 6. jaanuaril allkirjastas Enefit Green 325 miljoni euro ulatuses kokkuleppeid SEB ja Põhjamaade Investeerimispangaga (Nordic Investment Bank). Tegemist on Enefit Greeni seni suurimas mahus laenuraha kaasamisega, mis suunatakse käimasoleva investeerimisprogrammi rahastamiseks.

SEB-ga sõlmitud kokkulepete kogumahuks on kuni 225 miljonit eurot ja perioodiks seitse aastat. Põhjamaade Investeerimispangaga sõlmitud laenulepingu summa on 100 miljonit eurot ja laenu periood 12 aastat.

Enefit Green kasutab uut laenuraha Sopi-Tootsi, Kelme I ja Tolpanvaara tuuleparkide ehitamiseks Eestis, Leedus ja Soomes ning Purtse päikesepargi rajamiseks Eestis.

Enefit Greeni juhatuse liikme ja finantsjuhi Veiko Räime sõnul on ettevõttel väga hea meel tugevdada veelgi koostööd oluliste finantspartnerite SEB ja Põhjamaade Investeerimispangaga. ,,Enefit Green on aktiivses kasvufaasis, et suurendada 2026. aastaks oma tootmisportfell neljakordseks. Investeerime selleks hinnanguliselt 1,5 miljardit eurot, et tuua Eestisse ja lähiriikidesse suures koguses odavat taastuvenergiat. Kasvuplaani elluviimisel tugineme nii investoritelt kaasatud rahale, äritegevuse rahavoole kui ka laenurahastusele. Uus laenurahastus on oluline osa käimasoleva investeerimisprogrammi finantseerimisest,“ kommenteeris Räim.

SEB on juba mitmeid aastaid võimendanud Enefit Greeni kasvuplaane. ,,Rõõm on olla jätkuvalt Enefit Greeni finantseerimispartner. 225 miljonit eurot on märkimisväärne kaasrahastussumma, mis panustab puhtamale energiatootmisele üleminekusse ja suurendab energiasõltumatust. Kuna SEB on ka ÜRO egiidi all kokku kutsutud Net Zero Banking Alliance asutajaliige, toetab antud tehing ka meie enda jätkusuutlikkuse eesmärke,“ ütles SEB Balti divisjoni korporatiivpanganduse juht Anders Larsson.

Enefit Greeni koostöö Põhjamaade Investeerimispangaga sai alguse 2022. aasta jaanuaris, kui sõlmiti esmakordselt laenuleping tuuleparkide projektide rahastamiseks Eestis ja Leedus.

„Kolmes liikmesriigis taastuvelektrijaamade rajamiseks antud teise laenuga kinnitab Põhjamaade Investeerimispank jätkuvat usaldust Enefit Greeni vastu ja tunnustab ettevõtte pikaajalisi strateegilisi investeeringuid taastuvenergia tootmisvõimsusesse,“ ütles Põhjamaade Investeerimispanga president ja tegevjuht André Küüsvek.

Enefit Green on üks juhtivatest taastuvenergia tootjatest Läänemere piirkonnas. Ettevõtte aktsiad on noteeritud Nasdaq Tallinna börsil ja ettevõttel on üle 60 000 investori. Enefit Greenile kuuluvad tuulepargid Eestis ja Leedus, koostootmisjaamad Eestis ja Lätis, päikesepargid Eestis ja Poolas, pelletitehas Lätis ning hüdroelektrijaam Eestis. Ettevõttel on ehitus käimas kuue tuulepargi ja nelja päikesepargi osas Leedus, Eestis, Poolas ja Soomes koguvõimsusega 596 megavatti, mille valmimisel kahe aasta jooksu kasvab Enefit Greeni elektritootmise koguvõimsus 1 053 megavatini.

Põhjamaade Investeerimispank on rahvusvaheline finantsasutus, mille omanikeks on kaheksa riiki: Taani, Eesti, Soome, Island, Läti, Leedu, Norra ja Rootsi. Pank finantseerib era- ja avaliku sektori projekte nii liikmesriikides kui ka väljaspool. Põhjamaade Investeerimispangal on Standard & Poor’s and Moody’s agentuurdide kõrgeim võimalik krediidireiting AAA/Aaa.

SEB on juhtiv Põhjamaade finantsteenuste grupp, mis pakub Rootsis ja Balti riikides laia valikut finantsteenuseid ja finantsnõustamist.

Fotol vasakult: Sokolov, Küüsvek, Kärmas, Räim

Fotol vasakult:
Artjom Sokolov, SEB juhatuse liige ja ettevõtete panganduse valdkonna juht
André Küüsvek, Põhjamaade Investeerimispanga president ja tegevjuht
Aavo Kärmas, Enefit Greeni juhatuse esimees
Veiko Räim, Enefit Greeni juhatuse liige ja finantsjuht