Enefit Green rajab Eesti esimese tuule ja päikese hübriidpargi

Enefit Green rajab Eesti esimese tuule ja päikese hübriidpargi

Enefit Green rajab Lüganuse valda Purtse lähistele koos tuulepargiga oma suurima päikesepargi. Tegemist Eesti esimese suuremahulise tuule ja päikese hübriidlahendusega, mis kasutab sama liitumispunkti.

Enefit Greeni juhatuse esimees Aavo Kärmas: „Tuule- ja päikeseenergia täiendavad üksteist, sest tuulest saab kõige rohkem elektrit toota perioodil sügisest kevadeni, päikesepargi suurim tootlikkus jääb aga suvekuudele. Seetõttu kasutab samasse piirkonda rajatav hübriidpark taristut maksimaalselt ära ja samas aitab kokku hoida põhivõrguga liitumisega seotud kulusid,“ selgitas Kärmas.

Kärmase sõnul on Purtse päikesepargi rajamine osa ettevõtte plaanist suurendada oluliselt taastuvenergia tootmist. „Enefit Green plaanib rohelise elektri tootmisvõimsust lähiaastatel neljakordistada. Näeme, et keskkonnahoidlikku ja soodsama hinnaga elektrit on kogu regioonis väga vaja ning päikese- ja tuuleenergia on kõige taskukohasem viis süsinikuvaba elektrit toota,“ rääkis ta.

Purtsesse rajatava päikesepargi võimsus on 32 megavatti. Pargi prognoositav aastane toodang on 32 gigavatt-tundi, mis katab enam kui 10 000 keskmise Eesti majapidamise aastase tarbimise.

Elektri tootmisega alustatakse uues päikesepargis tuleva aasta esimeses pooles.

Enefit Green investeerib Purtse päikesepargi rajamisse kuni 19,5 miljonit eurot. Pargi rajamiseks vajaliku investeerimiskindluse tagavad pikaajalised elektrimüügi lepingud.

Tänavu talvel alustas Enefit Green Purtsesse ka viie tuulikuga ja 21 megavatise võimsusega tuulepargi rajamist. Praegu käivad tuulepargi rajamiseks aktiivsed ehitustööd.