Enefit Green tootis juunis mullusega võrreldes enam taastuvelektrit

Enefit Green tootis juunis mullusega võrreldes enam taastuvelektrit

Enefit Green tootis tänavu juunis 63 gigavatt-tundi elektrit, mida on ligi viiendiku võrra rohkem kui eelmise aasta samal perioodil. See toodang kataks ligi 360 000 kodumajapidamise keskmise juunikuu tarbimise.

Ettevõte tootis ligi 63 gigavatt-tundi elektrit, millest ligi 43 gigavatt-tundi jõudis tarbijateni tuuleparkidest. Soojatoodang ulatus juunis ligi 49 gigavatt-tunnini, mida on mullusega võrreldes 8% rohkem.

Enefit Greeni juhatuse liikme ja tootmisvaldkonna juhi Innar Kaasiku sõnul oli juuni hea kuu päikeseenergia tootmiseks. ,,Mulluse juunikuuga võrreldes kasvatasime nii tuule- kui ka päikeseelektri toodangut. Seejuures oli tuuleenergia toodang viiendiku võrra suurem ning päikesepargid Eestis ja Poolas andsid 15% rohkem toodangut kui eelmise aasta juunis,“ ütles Kaasik.

Kaasiku sõnul on suvi ka tuuleparkides hoolduste periood. ,,Praegu teeme korralisi hooldusi, et tagada veelgi kõrgem töökindlus sügisperioodil, kui ilmad on tuulisemad, et siis tuulest maksimum võtta,“ selgitas Kaasik.

Enefit Greeni toodang hakkab jõudsalt kasvama järgmisel aastal, kui uued tuulepargid tööle hakkavad. ,,Enefit Greenil on praegu ehituses neli tuule- ja kolm päikeseparki. Neist esimesena hakkab rohelist elektrit tootma juba sel aastal Zambrowi päikesepark Poolas. Ülejäänud tuule- ja päikeseparkidest hakkab järk-järgult turule rohelist elektrit lisanduma järgmisest aastast. Iga uus tuule- ja päikesepark toob turule soodsama hinnaga elektrit, aitab tagada energiajulgeolekut ja vähendada sõltuvust maagaasist,“ sõnas Kaasik.

Tänavu juuni lõpus sai nurgakivi Enefit Greeni Tolpanvaara tuulepark Põhja-Soomes. Juuli alguses asetati nurgakivi Purtse tuulepargile Ida-Virumaal. Ehitus käib aktiivselt ka Leedus, kuhu Enefit Green ehitab tuulepargid Akmene ja Šilale linnade lähistele. Akmene (75 megavatti), Tolpanvaara (72 megavatti), Šilale II (43 megavatti) ja Purtse (21 megavatti) tuuleparkidest hakkab roheliste elektrit turule lisanduma samm-sammult juba järgmisel aastal. Lisaks jõuab turule toodang Debniku (6 megavatti) ja Purtse (32 megavatti) päikeseparkidest.

Vaata ka Enefit Greeni börsiteadet »

Enefit Greeni juunikuu elektrienergia toodang gigavatt-tundides

Juuni 2022 Juuni 2021 Muutus,%
Tuul 43.0 35.1 22.4%
Koostootmine 15.0 14.2 6.0%
Päike 4.8 4.1 15.5%
Muud 0.1 0.1 33.1%
Kokku 62.8 53.5 17.5%
Soojusenergia, GWh 48.6 45.1 8%

Enefit Greeni kohta

  • Ettevõttele kuulub Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas kokku 22 tuuleparki, 38 päikeseelektrijaama, neli koostootmisjaama, pelletitehas ja hüdroelektrijaam.
  • 2021. aastal tootis Enefit Green ligi 1200 gigavatt-tundi elektrienergiat ja 620 gigavatt-tundi soojusenergiat.
  • Enefit Green on Baltimaade suurim tuuleenergia tootja, kelle eesmärk on suurendada 2026. aastaks tootmisvõimsust neli korda ehk 1900 megavatini.
  • Ettevõttel on ehituses neli tuuleparki koguvõimsusega üle 200 megavati. Neist kaks Leedus, üks Soomes ja üks Eestis. Nende investeeringute kogumaht on ca 250 miljonit eurot.
  • Päikeseparke on ehituses kolm – kaks Poolas ja üks Eestis. Nende parkide võimsus on ca 45 megavatti ja investeeringute kogumaht ligi 30 miljonit.
  • Enefit Greeni aktsiad on noteeritud Nasdaq Tallinna börsil ja ettevõttel on üle 60 000 tuhande investori.