Enefit Greeni taastuvelektri toodang kasvas aastavõrdluses 75%

Enefit Greeni taastuvelektri toodang kasvas aastavõrdluses 75%

Eesti Energia taastuvenergia ettevõte Enefit Green tootis käesoleva aasta augustis 96 gigavatt-tundi elektrit. Seda on 75% rohkem kui aasta tagasi, mil elektritoodang ulatus 55 gigavatt-tunnini.

Toodangust lõviosa andsid Eestis ja Leedus paiknevad tuulepargid, mis tootsid augustis 76 gigavatt-tundi taastuvelektrit. Tuuleelektri toodang oli üle kahe korra ehk 118 protsendi võrra suurem kui aasta tagasi samal perioodil.

Enefit Greeni juhatuse esimehe Aavo Kärmase sõnul tagasid korralikud tuuleolud 75% suurema toodangumahu, kuid pikemalt rõõmustamiseks on vaja kiiresti arendada uusi tuuleenergia võimsusi.

"Nõudlus elektri järele aina kasvab ja taastuvenergia tootmisvõimsuste lisandumine on äärmiselt oluline. Täna pole küsimus enam selles, kui palju on tuult ja päikest, vaid selles, et meil on liiga vähe taastuvenergia tootmist siinsamas Eestis," kommenteeris Kärmas.

Kärmas rõhutas, et taastuvenergia arendamine võimalikult efektiivselt ja väga suures mahus aitab ka kõrgete elektrihindade vastu. ,,Eestis tuleb täna kõige odavam elekter maismaatuuleparkidest. Taastuvelektri laialdasem kasutuselevõtt on kiirem, odavam ja keskkonnasõbralik tee süsinikuneutraalse majandusmudelini. Näeme ettevõtete suurt huvi pikaajaliste taastuvenergia lepingute vastu, et tarbida elektrit säästlikumalt ja rohelisemalt,“ lisas Kärmas.

Tänu mitmekesisele tootmisportfellile sisalduvad augustikuu toodangutulemuses samuti ettevõtte Eestis ja Poolas asuvate päikeseparkide, Iru, Paide, Valka ja Broceni koostootmisjaamade, Keila-Joa hüdroelektrijaama ning Ruhnu taastuvenergialahenduse toodangumahud. Kokku pea 20 gigavatt-tundi taastuvelektrit.

Taastuvelektrile lisaks tootsid Enefit Greeni Iru, Paide, Valka ja Broceni koostootmisjaamad augustis 51 gigavatt-tundi sooja.