Enefit Greeni uus Šilale II tuulepark andis võrku esimese elektri

Enefit Greeni uus Šilale II tuulepark andis võrku esimese elektri

Sel nädalal andis Enefit Greeni uus Šilale II tuulepark võrku esimese elektri. Praeguseks on pargi tosinast tuulikust käivitatud neli ning järk-järgult hakkavad ka ülejäänud tuulikud võrku elektrit tootma.

Enefit Greeni tuuleenergia valdkonnajuht Lauri Ulmi sõnul näitab Šilale pargi ehitus, kui kiiresti on võimalik uusi taastuvenergia tootmisüksusi rajada. “Oleme kinni pidanud eesmärgist alustada tootmist esimesel võimalusel, et taastuvenergiat elektriturule lisada. Oleme jõudnud ehituse algusest esimese toodanguni veidi rohkem kui aastaga, mis on sellise pargi puhul minimaalne aeg. Jätkame tuulepargi testimise ja viimaste tuulikute võrku ühendamisega, et Šilale tuulepark täismahus tööle saada,” kõneles Ulm.

Šille II tuulepargi ehitus algas 2021. aasta septembris. Vundamendid valmisid tänavu suveks ning 12 tuuliku püsitamine algas juulis. Tuulepargi lõplik valmimine on plaanitud 2023. aasta veebruariks.

Šilale II tuulepargis saab olema 12 General Electricu tuulikut. Ühe tuuliku nimivõimsus on 3.6 MW ja tema labade diameeter 138 meetrit. Tuuliku generaator ja käigukast asuvad 131 meetri kõrgusel gondlis. Tuuliku kõige kõrgem punkt maapinnast ehk laba tipu kõrgus saab olema ca 200 meetrit. Pargi koguvõimsus on 43 megavatti ning aastane toodang 160 gigavatt-tundi.

Šilale II tuulepark on esimene Enefit Greeni neljast ehituses olevast tuulepargist, mis elektri tootmiseni jõuab. Järgmisena alustab tootmist Purtse tuulepark Eestis, seejärel 75-megavatine Akmene park Leedus ning 2023. aasta lõpus käivitub ka 72-megavatine Tolpanvaara tuulepark Soomes.

Kokku lisandub nendest parkidest regiooni elektriturule aastas üle 700 gigavatt-tunni taastuvelektrit. Võrdluseks on see kogus 8% kogu Eesti elektritarbimisest.

Vaata teise tootmispäeva videot Šilale tuulepargist