Pakasega kaasnenud tuulevaiksem ilm kahandas jaanuaris Enefit Greeni toodangut

Pakasega kaasnenud tuulevaiksem ilm kahandas jaanuaris Enefit Greeni toodangut

Eesti Energia kontserni kuuluv taastuvenergia ettevõte Enefit Green tootis jaanuaris 90,1 gigavatt-tundi elektrit, millest jaguks aastaks ajaks ligi 30 000 majapidamise varustamiseks.

Enefit Greeni elektritoodang kahanes jaanuaris eelkõige ilmaoludest tingituna aastavõrdluses 45 protsenti.

„Aasta tagasi jaanuaris oli temperatuur kuus kraadi kõrgem ning ilm oli heitlikult tuuline, mille abil püstitasime kõigi aegade tootmisrekordi. Tänavu seevastu on rohkem pakast, mis üldjuhul tähendab vähem tuult,“ selgitas Enefit Greeni juhatuse esimees Aavo Kärmas.

Kärmas lisas, et tuulikute töökindluse näitaja püsis jätkuvalt kõrgel tasemel ning jaanuaris tootsid Eestis ja Leedus asuvad tuulepargid 73,1 gigavatt-tundi elektrit, mida on võrreldes detsembriga siiski 17 protsenti rohkem.

Lisaks taastuvelektrile tootis Enefit Green jaanuaris ka 58 gigavatt-tunni jagu sooja ehk võrreldavas mahus eelmise kuuga.

Taastuvenergia toodangu suurenemine aitab kaasa Eesti Energia kontserni strateegilisele eesmärgile toota 2024. aastal 43 protsenti elektrist ja soojusest taastuvastest allikatest.

Enefit Green on Eesti Energia kontserni kuuluv taastuvenergia ettevõtte, millele kuuluvad nelja turul – Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas kokku 20 tuuleparki, 4 koostootmisjaama, 36 päikeseelektrijaama, pelletitehas ja hüdroelektrijaam.