Toasooja hind langeb Paides veelgi

Toasooja hind langeb Paides veelgi

Konkurentsiamet kinnitas Enefit Greeni taotluse soojuse piirhinna langetamiseks Paide linnas. 1. septembrist on Paides toasooja hind 76,46 eurot megavatt-tunni eest.

Enefit Greeni juhatuse liige ja tootmisvaldkonna juht Innar Kaasik ütles, et tegemist on teistkordse hinnalangusega sel aastal. ,,Viimastel kuudel kestnud läbirääkimised ja kütuste hanke tulemused võimaldavad toasooja hinda enne algavat kütteperioodi langetada. Hakkepuit on Paide koostootmisjaamas põhiliseks kütuseks ja kui selle hind langeb, siis saame ka klientidele soodsamaid tingimusi pakkuda,“ selgitas Kaasik.

Kaasik lisas, et Enefit Green on järjepidevalt suurendanud Paide koostootmisjaama efektiivsust nii digitaalsete kui tehniliste lahendustega ja see on taganud toimepidevuse energiakriisis. ,,Tänu kodumaisele taastuvkütusele oleme suutnud pakkuda Paide elanikele keerulistes turuoludes konkurentsivõimelise hinnaga toasooja. Oleme valmis algavaks küttehooajaks, vajalikud plaanilised hooldused jaamas on tehtud ja hakkepuidu reservkogused varutud,“ kommenteeris Kaasik.

Alates 1. septembrist 2023 kehtib Paides uus soojuse piirhind 76,46 eurot megavatt-tunni eest senise 82,93 eurot megavatt-tunni asemel, millele lisandub käibemaks. Tarbijale tähendab see 7,8 protsendist hinnalangust.

Soojuse hinda reguleerib Eestis kaugkütteseadus ning Paide võrgupiirkonnale müüdava soojuse piirhind kujuneb kulupõhise valemi alusel. Piirhinna valemi kinnitab ja soojuse piirhinna kulupõhisust kontrollib Konkurentsiamet.

Eestis on kokku ligi 200 kaugkütte piirkonda. Kaugkütteettevõtete tegevus ja teenuse hind on Konkurentsiameti järelevalve all. Eestis reguleerib soojuse hinda kaugkütteseadus ning Paide võrgupiirkonnale müüdava soojuse piirhind kujuneb kulupõhise valemi alusel. Piirhinna valemi kinnitab ja soojuse piirhinna kulupõhisust kontrollib Konkurentsiamet.

Enefit Green on üks juhtivatest taastuvenergia tootjatest Läänemere piirkonnas. Ettevõtte aktsiad on noteeritud Nasdaq Tallinna börsil ja ettevõttel on ligi 63 000 investorit. Enefit Greenile kuuluvad tuulepargid Eestis ja Leedus, koostootmisjaamad Eestis ja Lätis, päikesepargid Eestis ja Poolas, pelletitehas Lätis ning hüdroelektrijaam Eestis. Ettevõte ehitab praegu viite tuuleparki Eestis, Soomes ja Leedus ning kolme päikeseparki Eestis ja Poolas koguvõimsusega 608 megavatti.