Tuuline märts suurendas Enefit Greeni taastuvelektri toodangut

Tuuline märts suurendas Enefit Greeni taastuvelektri toodangut

Eesti Energia taastuvenergiaettevõte Enefit Green tootis märtsis 123 gigavatt-tundi taastuvelektrit, mida on 40% võrra rohkem kui veebruaris.

Märtsis toodetud elektrist jaguks aastaks ligi 40 000 keskmise majapidamise tarbimise katmiseks.

Enefit Greeni juhatuse esimees Aavo Kärmas märgib, et märtsi toodangu tulemusega võib igati rahule jääda. "Aasta algusest valitsenud krõbe külm taandus märtsis ja ilm oli tuulisem. Tänu sellele ja tuulikute heale töökindlusele, suutsime oma tootmist võrreldes veebruariga kasvatada," kommenteeris Kärmas.

Enamik toodangust tuli Eestis ja Leedus asuvatest tuuleparkidest, mis tootsid 103,6 gigavatt-tundi elektrit. Ülejäänud toodang tuli ettevõtte koostootmisjaamadest, päikeseparkidest, Ruhnu taastuvenergialahendusest ja Keila-Joa hüdroelektrijaamast.

Enefit Greeni soojatoodang Eestis asuvates Iru ja Paide ning Lätis paiknevates Valka ja Broceni koostootmisjaamadest ulatus märtsis 59 gigavatt-tunnini. See on samas mahus eelmise kuuga.

Enefit Green on Eesti Energia kontserni kuuluv taastuvenergia ettevõte, millele kuuluvad 20 tuuleparki Eestis ja Leedus, neli koostootmisjaama Irus, Paides, Valkas ja Brocenis, üks hüdroelektrijaam Keila-Joal, 36 päikeseelektrijaama Eestis ja Poolas ning pelletitehas Lätis. Ettevõte on regiooni üks suurimaid taastuvenergia tootjaid ning suurim tuuleenergia tootja.