Alates 10. jaanuarist muutub Paides toasooja hind

Alates 10. jaanuarist muutub Paides toasooja hind

Konkurentsiamet kinnitas Paide linna soojaga varustava taastuvenergia ettevõtte Enefit Greeni taotluse soojuse piirhinna tõstmiseks. Sellest tulenevalt tõuseb alates 10. jaanuarist 2022 Paides toasooja hind varasemaga võrreldes 10,1%.

Enefit Green toodab Paides soojust kohalikust biokütusest ja pakub keskkonnasäästlikku energiat igati konkurentsivõimelise hinnaga.

,,Kasutame Paides kodude soojana hoidmiseks kohalikku hakkepuitu, mis on pärit metsa- ja raiejäätmetest. See on pikka aega aidanud vältida kaugkütte hinnamuudatusi, sest toasooja hind ei sõltu hüppeliselt kallinenud gaasi hinnast,“ ütles Enefit Greeni juhatuse liige Innar Kaasik.

„Paraku on energiakandjate üldine hinnaralli nüüdseks suurendanud nõudlust ka hakkepuidu järele ning tõstnud hinda. Sellest tulenevalt hakkab Paides kehtima uus toasooja hind, mis on siiski jätkuvalt Eesti üks soodsamaid,“ lisas Kaasik.

Senise 52,33 eurot megavatt-tunni eest hakkab 10. jaanuarist 2022 kehtima Paides uus soojuse piirhind tasemel 57,64 eurot megavatt-tunni eest, millele lisandub käibemaks.

Soojuse hinda reguleerib Eestis kaugkütteseadus ning Paide võrgupiirkonnale müüdava soojuse piirhind kujuneb valemi alusel, mis on kulupõhine. Piirhinna valemi kinnitab ja soojuse piirhinna kulupõhisust kontrollib Konkurentsiamet.

Enefit Green on Eesti Energia kontserni kuuluv taastuvenergia ettevõte, millele kuuluvad nelja turul – Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas – kokku 22 tuuleparki, 38 päikeseelektrijaama, 4 koostootmisjaama, pelletitehas ja hüdroelektrijaam.