Ehituses tuulepargid suurendasid oluliselt Enefit Greeni märtsi elektritoodangut
Enefit Green tootis märtsis pea 70% rohkem elektrit kui eelmisel aastal samal kuul. Kõige enam mõjutasid elektritootmist paranenud tuuleolud ning uued tuulepargid Eestis ja Leedus.
Enefit Green tootis tänavu märtsis 145 gigavatt-tundi elektrienergiat ehk kattis ligi 45 000 Eesti kodumajapidamise tarbimise. Tuuleenergia toodang oli seejuures 126 gigavatt-tundi, millest uued tuulepargid andsid 25 gigavatt-tundi.
Enefit Greeni juhatuse liige Innar Kaasik sõnas, et märts oli esimene kuu, mil toodangut andis kokku kolm uut tuuleparki. „Oleme osalist tootmist alustanud kahes uues Leedu tuulepargis Silale II-s ning Akmenes kui ka Ida-Virumaal Purtses. Praegu pingutame, et liita võrku ka uus päikesepark Poolas ning Purtse hübriidpargi päikesepark Eestis,“ ütles Kaasik.
Kaasik tuletab meelde, et kevadega koos algab päikesest elektritootmise kõrgaeg. „Öiste ja päevaste temperatuuride erinevuse tõttu toodavad päikesepaneelid kevadkuudel tõhusalt. Seetõttu on praegu igal väikesegi päikesepargi omanikul viimane aeg kontrollida üle paneelide ja inverterite korrasolek ning teha vajalikud puhastus- ja hooldustööd,“ rõhutas ta.
Enefit Greenil on ehituses kuus tuule- ja neli päikeseparki. Ehituses olevatest tuuleparkidest on osalist tootmist alustanud neljateistkümne tuulikuga 75-megavatine Akmene tuulepark ning kaheteistkümne tuulikuga 43-megavatine Šilale II tuulepark. Samuti on märtsis osalist elektrienergia tootmist alustanud Purtse tuulepargi viis tuulikut.
Tööd on lõpusirgel 9-megavatises Zambrowi päikesepargis Poolas ning Purtse hübriidpargi 32-megvatises päikesepargis.
Enefit Green on üks juhtivatest taastuvenergia tootjatest Läänemere piirkonnas. Ettevõtte aktsiad on noteeritud Nasdaq Tallinna börsil ja ettevõttel on ligi 60 000 investorit. Enefit Greenile kuuluvad tuulepargid Eestis ja Leedus, koostootmisjaamad Eestis ja Lätis, päikesepargid Eestis ja Poolas, pelletitehas Lätis ning hüdroelektrijaam Eestis. Ettevõttel on ehitus käimas kuue tuulepargi ja nelja päikesepargi osas Leedus, Eestis, Poolas ja Soomes koguvõimsusega 596 megavatti.
Vaata videot Purtse päikesepargi rajamisest.