Enefit Greeni juhatuse liikmeks ja arendusjuhiks saab Andres Maasing

Enefit Greeni juhatuse liikmeks ja arendusjuhiks saab Andres Maasing

3. aprillil alustab Enefit Greeni juhatuse liikmena Andres Maasing, kes hakkab vastutama taastuvenergia arenduste ja ettevõtte arendusportfelli laiendamise eest.

Enefit Greeni juhatuse esimees Aavo Kärmas hindab kõrgelt Maasingu rahvusvahelist ja mitmekülgset taastuvenergia valdkonna kogemust. “Enefit Greeni eesmärk on kiire kasv ning Läänemere regioonis tuule- ja päikeseenergia tootmise suurendamine. Uuel arendusjuhil on hea kogemus nii meeskondade eestvedamises kui ka suuremahuliste taastuvenergia projektide edukas ellu viimises rahvusvahelisel turul. Sellega täiendab tema profiil Enefit Greeni senist väga head kompetentsi ja aitab tagada nii praegu ehituses parkide valmimise kui ka 2026. aasta eesmärkide täitmise ja edasise kasvu,“ sõnas Kärmas.

Andres Maasing: ,,Mul on väga hea meel liituda Enefit Greeni pühendunud ja professionaalse meeskonnaga. Tuule- ja päikeseenergia sektor on just praegu kiires kasvus ja lähiaastad loovad kõigi turuosaliste jaoks parimaid kasvuvõimalusi. Enefit Green on tugevas turupositsioonis, et saavutada 2026. aastaks seatud kasvueesmärgid ja jätkata tööd pikaajalise portfelliga. Minu jaoks on see suur au, et saan võimaluse panustada kogemustega Enefit Greeni tulevikku,“ kommenteeris Maasing.

Andres Maasing on energeetikavaldkonnas tegutsenud enam kui 20 aastat. Viimased neli aastat töötas ta taastuvenergia arendusdirektorina, juhtides Austraalia arendusprojekte rahvusvahelises taastuvenergia ettevõttes Cubico Sustainable Investments Limited. Tal on põhjalik kogemus suuremahuliste ja äriliselt ning finantsiliselt keerukate energiaprojektide arendamises. Ta on juhtinud mitmeid kõrgel tasemel ja väga edukaid ühendamise ning omandamise tehinguid ja rahakaasamisi. Tema tugevused on konsultatsiooni- ja äritegevuse kogemus Austraalia energiasektoris ning võrgustiku loomise ja partnerite kaasamise oskus. Tal on magistrikraad õigusteaduses Austraalia Griffithi Ülikoolist ja bakalaureuse kraad rahvusvahelises äris samast ülikoolist.

Maasing kinnitati ametisse Enefit Greeni nõukogu otsusega. Tema kolmeaastane ametiaeg algab 3. aprillil.

Senine Enefit Greeni arendusjuht ja juhatuse liige Linas Sabaliauskas astus ametikohalt omal soovil tagasi lõppenud aasta teises pooles.

Enefit Greeni juhatusse kuuluvad lisaks juhatuse esimees Aavo Kärmas, tootmise eest vastutav Innar Kaasik ja finantsjuht Veiko Räim.

Enefit Green on üks juhtivatest taastuvenergia tootjatest Läänemere piirkonnas. Ettevõtte aktsiad on noteeritud Nasdaq Tallinna börsil ja ettevõttel on ligi 60 000 investorit. Enefit Greenile kuuluvad tuulepargid Eestis ja Leedus, koostootmisjaamad Eestis ja Lätis, päikesepargid Eestis ja Poolas, pelletitehas Lätis ning hüdroelektrijaam Eestis. Ettevõttel on ehitus käimas kuue tuulepargi ja nelja päikesepargi osas Leedus, Eestis, Poolas ja Soomes koguvõimsusega 596 megavatti.