Vestas sõlmis Enefit Greeniga lepingu 87-megavatise Leedu tuulepargi ehitamiseks

Vestas sai Enefit Greeni omandisse kuuluvalt UAB Vjotekalt tellimuse Leedu Kelme 2 tuulepargi rajamiseks.

Tellimus sisaldab neljateist 6,2 megavatist tuulikut, nende kohaletoimetamist ja paigaldamist Kelme 2 tuuleparki Lääne-Leedus. Tuulepargi valmimise järel teenindab Vestas parki 35 aastat.

„Mul on hea meel, et meie koostöö Enefit Greeniga Baltikumis jätkub ning ulatub nüüd Eestist Leeduni,“ ütles Vestas NCE idasuuna müügiala asepresident Jens Pinderup. „Kogu piirkond on tuuleenergia projektide mõttes suure potentsiaaliga ja me oleme väga uhked, et meie EnVentuse tuulikud pakuvad klientidele konkurentsivõimelist lahendust aidates samal ajal Baltikumi regiooni energiasüsteemi keskkonnasõbralikumaks muuta.“

Enefit Greeni juhatuse liikme Andres Maasingu sõnul on Enefit Greenil hea meel Vestasega Leedus Kelme 2 tuulepargi juures taas koostööd teha pärast edukat koostööd Eestis asuva 21-megavatise Purtse tuulepargi rajamisel. „Vestase EnVentuse tuulikud on meie Kelme 2 tuulepargi jaoks väga sobivad. Loodetavasti saame Vestase tehnoloogiaid kasutada ka meie teistes arendusprojektides Baltikumis ning Poolas. See on alles teine samm meie ühisel teekonnal, millest paistab, et on kujunemas pikaajaline ja viljakas koostöö nii Vestase kui Enefit Greeni jaoks,“ sõnas Maasing.

Kelme 2 tuulepargi toodang annab süsinikuvaba elektrit nii Leedu kui tema naabrite jaoks ja aitab hoida elektri hinda taskukohasena. Koos juba ehituses oleva Kelme 1 tuulepargiga lisab Kelme 2 regiooni ligi 580 gigavatt-tundi taastuvelektrit.

Tuulikute tarne peaks algama 2025. aasta esimeses kvartalis ning tellimuse valmimistähtaeg on 2025. aasta kolmas kvartal.

Enefit Green

Enefit Green on üks juhtivaid mitmekesise taastuvenergia tootjaid Läänemere piirkonnas. Enefit Greeni tootmisüksused asuvad Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas. Lisaks on meil töös arendusprojekt Soomes. Meil on kokku 23 tuuleparki, 41 päikeseparki, neli koostootmisjaama, pelletitehas ja hüdroelektrijaam. Toodame rohelist energiat ja aitame maailma puhtamaks muuta.

Vestas

Vestas on energiatööstuse üleilmne partner kestlike energialahenduste alal. Me disainime, toodame, paigaldame ja teenindame mere- ja rannikutuuleparke kõikjal maailmas ning enam kui 173 GW väärtuses tuulikutega 88 riigis oleme paigaldanud rohkem tuuleenergia tootmisseadmeid kui keegi teine. Sektori juhtiva andmevõimekuse abil ja enam kui 151 GW võimsusega tuulikute teenindamise juures kasutame andmeid, et tõlgendada, prognoosida ja ära kasutada tuuleressurssi ning pakkuda oma klassi parimaid tuuleenergia lahendusi. Koos oma klientidega pakuvad Vestase enam kui 29 000 töötajat maailmale kestlikke energialahendusi, et võimaldada säravat tulevikku.