Enefit Green müüb Paide ja Valka kaugkütteärid Utilitasele

Valka koostootmisjaam Valka koostootmisjaam

Vastavalt täna allkirjastatud ostu-müügilepingule omandab Utilitas Enefit Greenilt Paide ja Valka kaugkütteärid Eestis ja Lätis. Tehingu jõustumiseks on vajalik Eesti ja Läti konkurentsiametite nõusolek.

„Meie soov on hoida fookust Enefit Greeni strateegilisel ärisuunal, milleks on tuule- ja päikeseenergia osakaalu kasvatamine Baltikumis ja Poolas. Oleme juba täna Baltikumi suurim tuuleenergia tootja ja laiendanud viimastel aastatel jõudsalt päikeseenergia tootmist. Meil on tugev lühi- ja pikaajaline arendusportfell, millele edaspidi keskendume. Täname Paide ja Valka meeskondi nende panuse eest ja oleme kindlad, et Utilitase meeskond saab väärtusliku täienduse,“ selgitas Enefit Greeni juhatuse liige ja tootmisjuht Innar Kaasik.

„Eesti suurima kaugkütteettevõttena näeme, et nii Paide kui ka Valka sobituvad oma taastuvatel allikatel põhinevate kaugküttesüsteemidega väga hästi meie kaugküttevaldkonna portfelli. Neisse varadesse on pidevalt investeeritud, need on hästi juhitud ning heas korras. On suur rõõm, et meil on võimalus tulevikus nendes linnades teenust osutada,“ ütles Utilitase kaugkütteettevõtete juht Robert Kitt.

Paides on tehingu objektiks kaugkütteettevõte, mille varadesse kuulub 2015. aastal valminud koostootmisjaam, biomassi katlamaja, reservkatlamaja ja päikesepark. Ettevõttes on 21 töötajat ja soojust müüakse 226 hoonele. Valka kaugkütteäri alla kuulub 2012. aastal rajatud koostootmisjaam ja reservkatlamaja. Töötajaid on ettevõttes 10 ning klientidele müüb soojust Valka linn. Tehingu väärtus võla- ja rahavabal baasil on 15,8 miljonit eurot.

Paide koostootmisjaam Paide koostootmisjaam

Paide ja Valka kaugkütteäride töötajate, klientide ja partnerite jaoks ei muutu esialgu midagi. Tehingu jõustumiseks on vajalik Eesti ja Läti konkurentsiametite nõusolek. Varade üleminekul jätkavad ettevõtted oma senist tegevust Utilitase kontserni osana. Kõikide teenuste osutamine jätkub ja kõik ettevõtete töötajad lähevad üle Utilitasse.

Enefit Greeni nõustasid tehingu ettevalmistamisel ja läbiviimisel finantsnõustajana LHV, finants due diligence läbiviijana KPMG ja õigusnõustajana TGS Baltic. Utilitast nõustasid Superia Corporate Finance ja advokaadibüroo Triniti.

Enefit Green on üks juhtivatest taastuvenergia tootjatest Läänemere regioonis. Ettevõtte aktsiad on noteeritud Nasdaq Tallinna börsil ja ettevõttel on ligi 64 000 investorit. Enefit Green on keskendunud tuule- ja päikeseenergia tootmisvõimsuste arendamisele, et suurendada roheenergia kättesaadavust ning parandada energiajulgeolekut oma koduturgude. Ettevõte ehitab praegu viite tuuleparki Soomes, Eestis ja Leedus koguvõimsusega 525 megavatti ning viite päikeseelektrijaama Eestis, Lätis ja Poolas koguvõimsusega 100 megavatti.

Utilitas on piirkonna juhtiv taastuvenergia tootja ja Eesti suurim kaugkütteettevõte. Utilitas pakub täna kaugkütteteenust juba kaheksas linnas: Tallinnas, Maardus, Haapsalus, Raplas, Valgas, Keilas, Jõgeval ja Kärdlas. Ettevõte liigub süsinikneutraalsuse poole rajades piirkonnas uusi taastuvenergia tootmisvõimsusi, investeerides Eestis, Lätis ja Leedus päikese- ja tuuleenergiasse ning viies ellu esimest rohelise vesiniku pilootprojekti.

Lepingu allkirjastamine Lepingu allkirjastamise fotol vasakult:
Innar Kaasik, Enefit Greeni juhatuse liige ja tootmisjuht
Veiko Räim, Enefit Greeni juhatuse liige ja finantsjuht
Rober Kitt, Utilitase kaugkütteettevõtete juht
Janek Trumsi, Utilitase kaugkütteettevõtete juhatuse liige