Enefit Greeni elektritoodang kasvas veebruaris aastatagusega võrreldes 15%

Enefit Greeni elektritoodang kasvas veebruaris aastatagusega võrreldes 15%

Eesti Energia taastuvenergia ettevõte Enefit Green tootis käesoleva aasta veebruaris 160 gigavatt-tundi elektrit, mis on ligi 15% rohkem kui samal ajal aasta tagasi. Veebruaris 2019 ulatus Enefit Greeni elektritoodang 141 gigavatt-tunnini.

Käesoleva aasta veebruaris toodetud elektrist jaguks aastaks ajaks pea 54 000 majapidamise keskmise tarbimise katmiseks.

Enamik toodangust tuli ettevõtte Eestis ja Leedus asuvatest tuuleparkidest, mis tootsid 144 gigavatt-tundi elektrit.

Enefit Greeni juhatuse esimehe Aavo Kärmase sõnul sai ettevõte rõõmustada tugeva tuule jätkumise üle ka veebruarikuus, jätkuks 165 gigavatt-tunnist kõigi aegade rekordtoodangut pakkunud jaanuarile. „Tänu soodsatele ilmaoludele saavutasime ka käesoleva aasta veebruarikuus kõrgema toodangu kui veebruaris 2019,“ kommenteeris Kärmas.

Lisaks tuuleparkidele sisalduvad Enefit Greeni veebruarikuu toodangutulemuses ka ettevõtte Eestis ja Poolas asuvate päikeseparkide, Iru, Paide, Valka ja Broceni koostootmisjaamade, Keila-Joa hüdroelektrijaama ning Ruhnu taastuvenergialahenduse toodangumahud, mis kokku andsid pea 16 gigavatt-tundi elektrit.

Lisaks elektrile tootsid Enefit Greeni Iru, Paide ja Valka koostootmisjaamad veebruaris ka pea 50 gigavatt-tunni mahus sooja, mis jäi jaanuarikuu tasemele.

Taastuvenergia toodangu suurenemine aitab kaasa Eesti Energia strateegilisele eesmärgile toota aastaks 2023 elektrit taastuvatest ja alternatiivsetest allikatest 45 protsendi ulatuses.

Enefit Green on Eesti Energia kontserni kuuluv taastuvenergia ettevõte, millele kuuluvad 20 tuuleparki Eestis ja Leedus, neli koostootmisjaama Irus, Paides, Valkas ja Brocenis, üks hüdroelektrijaam Keila-Joal, 36 päikeseelektrijaama Eestis ja Poolas ning pelletitehas Lätis. Ettevõte on regiooni üks suurimaid taastuvenergia tootjaid ning suurim tuuleenergia tootja.