Enefit Green astub suure sammu edasi Risti tuulepargi arendamisel

Tänasel Lääne-Nigula vallavolikogu istungil võeti vastu Lääne-Nigula tuuleenergeetika eriplaneeringu esimene etapp, mis annab Enefit Greenile õiguse edasi minna Risti tuulepargi arendamisega.

„Oleme tänaseks jõudnud heas koostöös Lääne-Nigula valla ja kohalike elanikega Risti tuulepargi eriplaneeringu esimese etapi vastuvõtmiseni, selleks on kulunud neli aastat. Leppisime vallaga kokku, et rajame kuni 25 tuulikut, kõrgusega kuni 270 meetrit. Nüüdsest plaanime edasi liikuda detailsema lahendusega pannes paika tuulikute täpsed asukohad,“ ütles Enefit Greeni tuuleenergia arendusjuht Oliver Zereen.

Enefit Greeni arendatavast Risti tuulepargist võidavad nii kohalikud elanikud, omavalitsus kui ka ühiskond laiemalt. Risti tuulepargist kahe kuni kolme kilomeetri kaugusel asuvad eluhoonete omanikud ja kohalik omavalitsus hakkavad toetust saama vastavalt riiklikule kohaliku kasu mudelile.

Lisaks elavdab tuulepark üldist ettevõtluse keskkonda. „Meie jaoks on kohalik kogukond ja vald head koostööpartnerid, kellega soovime arendada taastuvenergiat ja seeläbi elavdada kogukonnaelu ja ettevõtlust Lääne-Nigulas,“ lausus Zereen. Tema sõnul on Enefit Greenil vallaga kokku lepitud plaan rajada Paliverre elektriotseliin, mille kaudu saavad sealsed tööstusettevõtted senisest rohkem elektrit ning lisaks soodustab otseliin ka uute ettevõtete ja töökohtade teket piirkonda.

Laiemas plaanis võidab tuulepargist kogu ühiskond, sest tuulepark pakub meile taskukohast ja keskkonnahoidlikku elektrit ning suurendab meie energiaalast julgeolekut.

Kui kõik läheb plaanipäraselt, alustab Enefit Green Risti tuulepargi ehitusega 2025. aasta teises poolaastas ning park peaks tuulest elektrienergiat hakkama tootma 2027. aasta teises poolaastas.